Spotkanie z misjonarzem

Drukuj
Utworzono: sobota, 25, październik 2014

22 września odbyło się spotkanie uczniów z ojcem misjonarzem Markiem Pasiukiem, który sam przedstawiał się jako Padri Marko. Ojciec służy w Afryce, w Demokratycznej Republice Konga, jeszcze od czasów, gdy kraj ten nosił nazwę Zair. To właśnie Afrykańczycy, którym misjonarz pomaga nazywają go Padri Marko.

Misjonarz spotkał się z uczniami w dwóch grupach, raz z młodszymi, a raz ze starszymi klasami. Niektórzy uczniowie przyszli jednak dwa razy - tak bardzo interesowała ich ciekawa opowieść ojca Marka! Misjonarz mówił o tym, jak żyje i rozwija się w Afryce, jak gra w piłkę i udziela sakramentów świętych, jak celebruje msze, na których tancerki liturgiczne tańczą w ramach przebiegu mszy świętej. Pokazywał także naszym uczniom przedmioty tworzone przez Afrykańczyków dla ułatwienia sobie życia: piłkę z liści bananowca czy sandał zrobiony z opony. Nauczył wszystkich również modlić się w języku Suahili, którego używa się powszechnie na terenach, na których pracuje. Okazało się, że specjalnie na potrzeby misji stworzono tłumaczenie słów Apelu jasnogórskiego na ten egzotyczny język - a przecież to polski apel!

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 24th. Życzymy miłego dnia!