Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Drukuj
Utworzono: wtorek, 03, wrzesień 2019

Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Specjalnych w Wołominie rozpoczął się w nietypowy sposób. Dnia 2 września 2019 roku cała społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Przerwany marsz” upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Było to symboliczne dokończenie przerwanego przez wybuch wojny marszu do szkół ówczesnej młodzieży.

W ramach tej akcji zgromadzone na sali gimnastycznej osoby, czyli dyrektor Monika Kisielińska, wicedyrektor Maja Nowakowska, uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, zaproszeni goście wywodzący się z pokolenia Dzieci Wojny odśpiewali hymn państwowy i uczcili minutą ciszy wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz tragiczne ofiary wojny. Z uwagą wysłuchano przedstawionego przez panią Magdalenę Frankiewicz bilansu tego najstraszniejszego konfliktu w dziejach ludzkości oraz obejrzano prezentację zdjęć przygotowaną przez panią Małgorzatę Gawron. Wielu wzruszeń dostarczyło obecnym wystąpienie pana Eugeniusza Dębkowskiego, świadka wojennej zawieruchy, który miał 4 lata w momencie zakończenia wojny. Uczniowie odwdzięczyli się panu Eugeniuszowi własnoręcznie wykonanym upominkiem.

Następnie pani dyrektor Monika Kisielińska omówiła najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz sprawy organizacyjne. Przedstawiła także nowych pracowników szkoły, wychowawców klas i podała tegoroczne przydziały uczniów do poszczególnych zespołów klasowych. Wychowawcy przeprowadzili pierwsze w tym roku szkolnym spotkania z uczniami i ich rodzicami.

Magdalena Frankiewicz

 

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 21st. Życzymy miłego dnia!