Muzeum geologiczne - wycieczka

Dnia 29.03 klasy V, VIII, IIIg były w Muzeum Geologicznym. Była to ciekawa lekcja geografii. Na pewno tę wiedzę wykorzystamy na egzaminach.

Barbara Dmowska – Pancek

 

 

Lekcja biblioteczna - marzec 2019

W dniu 25 marca klasy 6aż i 7cż z wychowawcami Marią Firus i Beatą Kietlińską wzięły udział w lekcji bibliotecznej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wołominie.

Maria Firus

 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

30 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w autorskim projekcie „Konstytucja –znam, rozumiem”. Scenariusz zajęć nawiązywał do przeszłości, historii oraz okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.

Podczas spotkania poznaliśmy historię uchwalenia Konstytucji 3 maja, wzięliśmy udział w konkursach dotyczących Konstytucji 3 maja oraz praw, jakie gwarantuje nam obecnie obowiązująca konstytucja, wspólnie rozwiązywaliśmy zadania dotyczące symboli narodowych: godła, flagi i hymnu. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w naszym projekcie!

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Dominiki Bogusz – za relację fotograficzną, pani Mai Nowakowskiej – za pomoc w przygotowaniu dekoracji, pana Piotra Dereszewskiego i pana Mariusza Wierzchuckiego – za pomoc techniczną.

                                                                                                               Urszula Bartosiak

                                                                                                               Joanna Grygo

                                                                                                               Katarzyna Kozłowska

 

Burger Fit

Czas na fit burgery ! Nasza kolejna propozycja to burgery z buraka podane na przypieczonej bułce z sałatą, pomidorem, ogórkiem, karmelizowaną cebulką, sosem BBQ i sosem majonezowym chimichuri.
Przepis na pyszne buraczane burgery znajduje się pod tym linkiem:

https://www.mniammniam.com/Burgery_buraczane_nie_tylko_dla_wegan_wg_Jadlonomii-20392p.html

Serdecznie polecamy ! 

Maciej Przetakiewicz

 

Świętowanie Dnia Wiedzy na temat Autyzmu

Dnia 02 kwietnia obchodziliśmy w Naszej Szkole Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Nasi kochani uczniowie uczcili ten dzień ubierając się na niebiesko . Z inicjatywy P. Joanny Grygo sadzili niebieskie kwiaty, które ozdabiają ich klasowe parapety. Przy wejściu do szkoły Nasi starsi uczniowie rozdawali naklejki i częstowali niebieskimi cukiereczkami. Odbyło się również przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima „ Lokomotywa” , w którym udział wzięli : P. Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły. Naszą Szkołę zdobi również piękna niebieska dekoracja i plakaty wykonane przez uczniów . Przy współpracy z Fundacja „Jasia i Małgosi „ na szkolnym telewizorze wyświetlane są informacje na temat autyzmu. Bardzo dziękujemy za przyłączenie się do obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu dwóm przedszkolom: „ im. Pyzy Wędrowniczki „ i „ im. Kota w Butach” z Wołomina.

Daria Makulska Siedlec

Magdalena Jaskulska

Dominika Bogusz

 

 

Sunday the 19th. Życzymy miłego dnia!