50- lecie główne obchody

1 wynikZa nami uroczystość z okazji 50 - lecia istnienia Zespołu Szkól Specjalnych w Wołominie. Warto tu podkreślić, że Jubileusz zaplanowany był na jesień 2020r. Jednak wydarzenia związane z pandemią zmusiły nas do przeniesienia imprezy na czas, kiedy będzie bezpiecznie.

W końcu nadszedł ten upragniony dzień 10 czerwca 2021r. W dalszym ciągu obostrzenia w kraju nie pozwoliły nam na świętowanie w dużym gronie ze wszystkimi, którzy w przeszłości tworzyli Społeczność szkolną a także wszystkimi Przyjaciółmi naszej placówki. W tym miejscu chcemy podkreślić, że PAMIĘTAMY O WAS, JESTEŚCIE ZAWSZE W NASZYCH SERCACH!

Podczas uroczystości byli obecni: Starosta Powiatu Wołomińskiego p. Adam Lubiak, Wicestarosta p. Piotr Borczyński, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury p. Hanna Skrzypczak, Proboszcz parafii M.B. Częstochowskiej w Wołominie, ks. Witold Gajda, Przewodnicząca ZNP p. Katarzyna Kadzidłowska, Przewodnicząca NZSS Solidarność p. Jolanta Sawicka - Jurek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Matuszewska oraz p. Iwona Gierlich.

Obchody 50 - lecia rozpoczęła uroczysta Msza Święta w parafii M.B. Częstochowskiej, której przewodniczył ks. Witold Gajda.

Po zakończeniu Mszy św., podążając za sztandarem, wróciliśmy do szkoły, aby uczestniczyć w dalszej części obchodów.

Na samym początku została odsłonięta tablica upamiętniająca jubileusz 50-lecia naszej szkoły.

Podczas dalszej uroczystości Dyrektor Szkoły p. Monika Kisielińska w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim, którzy w przeszłości i obecnie tworzyli i tworzą naszą Społeczność szkolną. Wśród wielu ciepłych słów od zaproszonych gości przewijało się bardzo często stwierdzenie, że NASZA SZKOŁA JEST DOBRYM MIEJSCEM. Dziękujemy za te słowa i oczywiście nadal będziemy starać się, aby tak było zawsze.

W dalszej części została przedstawiona prezentacja ukazująca historię naszej szkoły. Następnie uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przedstawili piękny występ słowno – muzyczno - taneczny, ukazujący m.in. sylwetkę Patrona naszej szkoły – ks. Jana Twardowskiego. Zarówno prezentacja jak i występ uczniów dostępne są na stronie naszej szkoły.

Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości. Warto tu podkreślić wkład Pań, które przygotowały przepyszny tort i obdarowały nim wszystkich uczestników uroczystości. Dziękujemy Paniom, które ze swoimi klasami przygotowały przepyszne ciasta. Dziękujemy Paniom z Kółka teatralnego za przygotowanie eleganckiej dekoracji na sali gimnastycznej. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali jubileuszowe wydanie naszego pisma Szkolniaczek oraz upominki dla Gości.

Dziękujemy również wszystkim Rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu słodkiego poczęstunku.

Nasza Szkoła Jest Dobrym Miejscem również dlatego, że przy takich uroczystościach wszyscy potrafimy pięknie z sobą współpracować, każdy wie, za co jest odpowiedzialny i stąd takie piękne uroczystości.

I na końcu ogromne podziękowania dla Uczniów! Pamiętajcie, że każdy z Was jest dla nas Ważny, każdy jest Piękny i każdy z Was jest nam Potrzebny! Jesteśmy dla WAS!

Tuesday the 27th. Życzymy miłego dnia!