Dzieciaki do rakiet - relacja zajęć.

4 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Wołominie odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem „DZIECIAKI DO RAKIET NA MIŁEJ”. Jej pomysłodawcami i realizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Dereszewski i Dominika Bogusz. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie i wprowadzenie w podstawy tenisa ziemnego uczniów naszej szkoły. Była to również okazja do zaprezentowania pozyskanego sprzętu do tenisa ziemnego, który udało nam się wygrać w głosowaniu internetowym w ramach akcji „Dzieciaki do rakiet”. Nasze sportowe zmagania otworzyły, jednocześnie sprawdzając trudność poszczególnych zadań panie dyrektor Monika Kisielińska i Maja Nowakowska. W całodniowej akcji wzięła udział większość uczniów naszej szkoły sprawdzając swoją koordynację, poruszanie się z rakieta po boisku w trakcie prowadzenia piłeczki, odbijania balonów, celność, precyzję i dokładność wykonywanych zadań. Świetna zabawa towarzyszyła nam przez cały dzień, a na zakończenie sportowych zmagań uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek ufundowany przez panią dyrektor – Monikę Kisielińską.

Piotr Dereszewski

 

 

"OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCIA" - RADOM, 12.III.19

12 marca 2019 roku siedmioosobowa reprezentacja z Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie po trzyletniej przerwie wystartowała już po raz piąty w już VIII Ogólnopolskim Turnieju Boccia, który odbył się w hali MOSiR w Radomiu. Turniej zorganizowany został przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Radomia. W zawodach wystartowało ponad 80 zawodników z 15 klubów, stowarzyszeń, fundacji i szkół. Byli wśród nich reprezentanci Polski,

Czytaj więcej: "OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCIA" - RADOM, 12.III.19

Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego – Siedlce 2019

6. III. 2019 roku w hali sportowej ARiMS w Siedlcach odbył się Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego „SPRAWNI – RAZEM”.

Po raz piąty w tej rangi imprezie wystartowało trzech reprezentantów Zespołu Szkół przy ul. Miłej 22 w Wołominie: w kategorii chłopców do 16 roku życia – Szymon Zasiewski, w kategorii chłopców powyżej 16 roku życia – Mateusz Wycech i Kazimierz Gmurowski.

Celem tej imprezy było wyłonienie reprezentacji Mazowsza na Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym. W Siedlcach spotkali się najlepsi tenisiści m.in. z Siedlec, Łosic, Warszawy, Otwocka, Gostynina oraz Wołomina.

Nasi zawodnicy od samego początku w swoich pojedynkach walczyli o każdą piłeczkę ze zmiennym szczęściem. Nikomu indywidualnie nie udało się stanąć na podium, ale ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęliśmy III miejsce.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów!!! Piłeczka zostaje w grze.

Piotr Dereszewski 

 

IV TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO

27. II. 2019 roku w Zespole Szkół w Klembowie odbył się już po raz czwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Wołomińskiego zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku, przy współpracy ze Starostwem Wołomińskim i Wójtem Gminy Klembów.

W kolejnym już dla nas w tym roku turnieju obok reprezentacji z Wołomina wzięło udział 12 drużyn z powiatu wołomińskiego, Warszawy i powiatów ościennych.

Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników w czterech kategoriach sprawnościowych. Rywalizacja w turnieju była bardzo zacięta. Nie było straconych piłek. Każdy walczył do końca, a o odpadnięciu z turnieju decydowała dopiero druga porażka. Można powiedzieć, że to był nasz dzień i nasze podium.

Wyniki:

 1. Kaza Kamila - I miejsce
 2. Wycech Mateusz – I miejsce
 3. Gmurowski Kazimierz – II miejsce
 4. Zasiewski Szymon – III miejsce

Zawodnicy na zakończenie turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz upominki. Gratulacje dla ekipy z Wołomina!!! Piłka pozostaje w grze. Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok.

Piotr Dereszewski

 

 

Regionalne zawody tenisa stołowego.

26 lutego 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół przy ulicy Miłej 22 wystartowali w regionalnych zawodach tenisa stołowego organizowanych w OSiR Solec w Warszawie, przez MSSS „SPRAWNI RAZEM”. Rozgrywki były kwalifikacjami do Mistrzostw Mazowsza w Tenisie Stołowym.

W turnieju wystartowały reprezentacje z m.in:

 • SPS nr 240 Warszawa – Weterynaryjna,
 • ZSS Wołomin,
 • ZSS Warszawa - Długa
 • SPS Warszawa – Bartnicza
 • SPS Warszawa – Elektoralna
 • ZSS Warszawa – Namysłowska,
 • ZSS Warszawa - Rózana
 • SOSW Otwock,
 • SOSW Pruszków,
 • SOSW Piaseczno,
 • SOSW Leszno.

Czytaj więcej: Regionalne zawody tenisa stołowego.

Sunday the 19th. Życzymy miłego dnia!