"VI MAZOWIECKI DRUŻYNOWY TURNIEJ BOCCIA" - WOŁOMIN, 23.V.2019

23 maja 2019 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie odbył się już VI Mazowiecki Drużynowy Turniej Boccia. Organizatorem i gospodarzem turnieju był Zespół Szkół Specjalnych w Wołominie, a współorganizatorami Starosta Powiatu Wołomińskiego i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie. Honorowy patronat nad turniejem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrz Miasta Wołomin. Ponadto imprezę patronatami objęli: Burmistrz Miasta Radzymin, Burmistrz Miasta Ząbki i Burmistrz Miasta Zielonka. Patronem medialnym imprezy było już po raz piąty lokalne radio FAMA. Celem tej imprezy, podobnie jak w poprzednich edycjach, było rozwijanie zainteresowań sportowych uczniów szkół specjalnych oraz wychowanie ich i socjoterapia poprzez szlachetną rywalizację sportową w duchu zasad wypływających z idei fair play.

Czytaj więcej: "VI MAZOWIECKI DRUŻYNOWY TURNIEJ BOCCIA" - WOŁOMIN, 23.V.2019

III Międzyszkolny Turniej w Rzutki

W deszczowe czwartkowe przedpołudnie 16 maja 2019 roku reprezentacja naszej szkoły już po raz drugi wzięła udział w III Międzyszkolnym Turnieju w Rzutki w Zespole Szkół Specjalnych nr 105 przy ul. Długiej 9 w Warszawie.

W turnieju wystartowało 12 szkół m.in. z Warszawy, Leszna, Wołomina. Zawody przebiegały sprawnie i w bardzo dobrej, przyjaznej atmosferze, wzbogacone chwilą relaksu przy kiełbasce z grilla i loterią fantową, w której każdy z uczestników miał możliwość wylosować coś fajnego dla siebie.

Nasza reprezentacja znacząco poprawiła swoje wyniki sprzed roku. Bezkonkurencyjni byliśmy w kategorii Szkół Przysposabiających do Pracy, gdzie w kategorii chłopców I miejsce zajął Kazimierz Gmurowski, a na III miejscu uplasował się jego brat Leszek Gmurowski. W kategorii dziewcząt na III miejscu uplasowała się Weronika Rembelska.

W kategorii gimnazjum i szkół podstawowych na I miejscu stanęła Weronika Kanclerz, a w kategorii chłopców II miejsce po zaciętym pojedynku zajął Wojtek Skrzypek. Czwarte miejsca zajęli Szymon Zasiewski i Joanna Sadzińska.

Precyzja rzutu, drgnięcie ręki, a prawie w każdym z naszych finałowych pojedynków o wyniku decydował tzw. „złoty strzał”. To był dzień zawodników z Miłej. Ogromne gratulacje!!!! Podziękowania dla Długiej za kolejny świetnie zorganizowany turniej.

Piotr Dereszewski

 

"VII BIEG WIOSENNY"

24 maja 2019 roku reprezentacja naszej szkoły wystartowała po raz pierwszy w VII Wiosennym Biegu Osób Niepełnosprawnych”, którego organizatorem na stadionie Varsovi był Zespół Szkół Specjalnych nr 105 przy ul. Długiej 9 w Warszawie. W turnieju wystartowało około 12 szkół m.in. z Warszawy, Ostrówka i Wołomina.

Był to dla nas szczególny turniej, bo w imprezie biegowej wzięliśmy udział po raz pierwszy po 3 latach przerwy.

Pierwszy bieg i ogromne zaskoczenie – Kamila Kaza w kategorii Szkół Przysposabiających do Pracy (kategoria dziewcząt) okazuje się bezkonkurencyjna na dystansie 300 m zajmując I miejsce. Kolejne starty naszych zawodników, to kolejne nasze małe sukcesy:

II miejsce – Leszek Gmurowski

IV miejsce – Kazimierz Gmurowski w kategorii Szkół Przysposabiający do Pracy,

IV miejsce – Joanna Sadzińska – w kategorii szkół podstawowych

V miejsce – Wojciech Skrzypek – w kategorii szkół podstawowych.

Nasi zawodnicy walczyli do końca – dając z siebie wszystkoJ

Zawody przebiegały sprawnie i w bardzo dobrej, przyjaznej atmosferze, wzbogacone chwilą relaksu przy hot dogu i loterii fantowej. Na zakończenie uroczyste dekoracje, pamiątkowe puchary, dyplomy i medale.

Ogromne gratulacje!!!! Podziękowania dla Długiej za kolejny świetnie zorganizowany turniej.

Piotr Dereszewski

 

Dzieciaki do rakiet - relacja zajęć.

4 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Wołominie odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem „DZIECIAKI DO RAKIET NA MIŁEJ”. Jej pomysłodawcami i realizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Dereszewski i Dominika Bogusz. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie i wprowadzenie w podstawy tenisa ziemnego uczniów naszej szkoły. Była to również okazja do zaprezentowania pozyskanego sprzętu do tenisa ziemnego, który udało nam się wygrać w głosowaniu internetowym w ramach akcji „Dzieciaki do rakiet”. Nasze sportowe zmagania otworzyły, jednocześnie sprawdzając trudność poszczególnych zadań panie dyrektor Monika Kisielińska i Maja Nowakowska. W całodniowej akcji wzięła udział większość uczniów naszej szkoły sprawdzając swoją koordynację, poruszanie się z rakieta po boisku w trakcie prowadzenia piłeczki, odbijania balonów, celność, precyzję i dokładność wykonywanych zadań. Świetna zabawa towarzyszyła nam przez cały dzień, a na zakończenie sportowych zmagań uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek ufundowany przez panią dyrektor – Monikę Kisielińską.

Piotr Dereszewski

 

 

"OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCIA" - RADOM, 12.III.19

12 marca 2019 roku siedmioosobowa reprezentacja z Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie po trzyletniej przerwie wystartowała już po raz piąty w już VIII Ogólnopolskim Turnieju Boccia, który odbył się w hali MOSiR w Radomiu. Turniej zorganizowany został przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Radomia. W zawodach wystartowało ponad 80 zawodników z 15 klubów, stowarzyszeń, fundacji i szkół. Byli wśród nich reprezentanci Polski,

Czytaj więcej: "OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCIA" - RADOM, 12.III.19

Saturday the 21st. Życzymy miłego dnia!