„BOCCIA SPORTEM DLA KAŻDEGO” - innowacja pedagogiczna

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 10, grudzień 2018

15 listopada 2018 roku na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Specjalnej im. Marii Konopnickiej w Radzyminie odbyło się spotkanie pokazowo – szkoleniowe boccia.

          Celem naszej wizyty było przede wszystkim przybliżenie zasad, idei i filozofii gry w boccia, a tym samym zachęcenie i wciągnięcie w świat bocci naszych Przyjaciół z Radzymina.

          Spotkanie prowadzone w ramach innowacji „BOCCIA SPORTEM DLA KAŻDEGO” oraz akcji „STOP ZWOLNIENIOM Z WF”.

Nauczyciele, a zarazem instruktorzy boccia p. Dominika Bogusz i p. Piotr Dereszewski w przystępny, poparty pokazem sposób przedstawiali szereg ćwiczeń, gier i zabaw wprowadzających do gry w boccia. Omawialiśmy i rozgrywaliśmy pojedynki indywidualne 1x1, jak również drużynowe – 2x2 i 3x3.

Świetnie w roli instruktorów sprawdzili się uczniowie z Wołomina, dzięki którym w ciszy i skupieniu mogliśmy podziwiać precyzyjne rzuty do celu, wybicia i przemyślane zagrania taktyczne.

Nasze spotkanie pokazało po raz kolejny, że warto organizować tego typu sparingi. Dzięki nim nasi uczniowie mogą zgodnie z duchem fair play doskonalić i rozwijać swoje sportowe zainteresowania, możliwości i umiejętności, a także integrować się i lepiej poznawać z kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionych szkół i ośrodków.

Mamy nadzieję, że udało nam się choć troszkę „zarazić” kolejna ekipę z Mazowsza boccią.

Piotr Dereszewski

 

 

Saturday the 24th. Życzymy miłego dnia!