"OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCIA" - RADOM, 12.III.19

Drukuj
Utworzono: wtorek, 09, kwiecień 2019

12 marca 2019 roku siedmioosobowa reprezentacja z Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie po trzyletniej przerwie wystartowała już po raz piąty w już VIII Ogólnopolskim Turnieju Boccia, który odbył się w hali MOSiR w Radomiu. Turniej zorganizowany został przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Radomia. W zawodach wystartowało ponad 80 zawodników z 15 klubów, stowarzyszeń, fundacji i szkół. Byli wśród nich reprezentanci Polski,

uczestnicy zawodów międzynarodowych. Swoją obecnością zaszczycili nas sportowcy z Zamościa, Lublina, Warszawy, Łodzi, Wołomina, Ostrówka, Kielc i Radomia. Podobnie jak w poprzednich latach zawodnicy zmagali się w dwóch kategoriach – drużynowej i indywidualnej. Zawodnicy z Wołomina startowali w rozgrywkach drużynowych. Nasze dwie drużyny rozpoczęły walkę od pierwszych piłek. Z endu na end precyzja rzutów, dokładność, koncentracja i wola sportowej rywalizacji spowodowała, że drużyna Wołomin I w składzie: Kazimierz Gmurowski, Kamila Kaza i Piotr Teszner awansowała do rundy finałowej z pierwszego miejsca w grupie. Druga z naszych ekip zakończyła rozgrywki po zaciętych bojach na drugim miejscu w grupie, które niestety nie było premiowane miejscem w finale. Po bardzo zaciętych pojedynkach systemem „każdy z każdym”, które rozegrały się po zakończeniu fazy grupowej mieliśmy niestandardową sytuację – o ostatecznej klasyfikacji końcowej zadecydowały tzw. małe punkty. Ostatecznie nasza ekipa Wołomin I zajmuje III miejsce w Polsce!!!!!! Gratulacje dla całej reprezentacji z Miłej!!!!!!!!!!!!

Piotr Dereszewski

 

Saturday the 24th. Życzymy miłego dnia!